mamtechnika.cz - Profesionální prodej a servis zahradní techniky, elektrického nářadí a krbových kamen. Tisíce spokojených zákazníků. Rychlá doprava., Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO

ESSOX splátky - zahradní benzínové elektrické krbová kamna
overeno

Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO

  55660 Kč   
Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO
Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO 1
Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO 2
Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO 3
Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO 4
Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO 5
Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO 6
Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO
NOVINKA 
SLOKOV
Vaše cena bez DPH: 46000 Kč 
Vaše cena s DPH: 55660 Kč 
Výrobce: SLOKOV
Cena dopravy: ZDARMA
Dostupnost: do měsíce
Hmotnost[kg]: 235
Nákup na splátky:  splátky ESSOX splátky
   !!! AKCE: U TOHOTO ZBOŽÍ JE PRÁVĚ TEĎ DOPRAVA ZDARMA !!!
Dodatečné materiály: pdf Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO  
Parametry:
Třída kotle dřevo: 5 / EKODESIGN
Energetická třída kotle dřevo: A+
Jmenovitý výkon kotle: 17 kW
Výhřevná plocha: 2,3 m2
Spotřeba paliva dřevo: 4,7 kg/h
Délka polen: 250 mm
Průměr kouřového hrdla: 160 mm
Účinnost kotle dřevo: 89 %
Rozměry kotle h/š/v: 850 / 450 / 890 mm
Hmotnost kotle: 235 kg
Vodní objem kotle: 43 L
Vstupní a výstupní příruba: příruba kotel DN65 / protipříruba - G2"(vnitřní závit)
Provozní tah dřevo: 16 Pa
Nejvyšší prac. přetlak v soustavě: 2 bar
Zaručené palivo: A - suché dřevo
Objem palivové šachty: 36 dm3
Rozměr plnícího otvoru: 220 x 270 mm

Popis kotle

Nová řada odhořívacích kotlů Slokov SL-EKO na kusové dříví splňuje emisní třídu 5 a EKODESIGN. Kotle SL-EKO lze provozovat bez přívodu elektrické energie a na samotížné systémy. Kotle SL-EKO mají nový patentový systém spalovací komory, díky které zaručují tyto kotle ekologické spalování s vysokou účinností.

Kotle jsou vyráběny se standartní vstupní a výstupní přírubou typu “Slokov” (4x šroub M12). Toto provedení umožňuje snadnou výměnu staršího kotle SLOKOV  za kotel nový. Protipříruby jsou ale nově vyráběny s vývodem G2″ (vnitřní závit) pro snazší prvomontáž.

Vstupní a výstupní příruba na novém kotli má stejný tvar a stejnou polohu jako u kotlů SL27,SL27-3,SL33 a SL33-3 (kotle na uhlí od firmy SLOKOV). Kotle jsou snadno zaměnitelné za starší typy kotlů Slokov a také za kotle Dakon s pomocí přestavbové sady. U výměny za kotel SL40 a SL18D je potřeba dokoupit adekvátní redukci.

Je jen nutno počítat s větší šířkou kotle a s větší násypnou šachtou (kotel potřebuje více místa do boku a dopředu).

  • Kotel splňuje 5. třídu dle ČSN EN 303-5 a EKODESIGN dle 2015/1189.
  • Vysoká účinnost spalování, nízká spotřeba paliva.
  • Zaměnitelné za starší typy kotlů Slokov a za kotle Dakon.
  • Ekologické spalování.
  • Snadná obsluha a dlouhá životnost kotle.
 

Konstrukce kotle

Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen vodní přepážkou na násypnou šachtu, spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Pod spalovací komorou a násypnou šachtou je dvoudílný rošt, ovládaný z boční strany kotle pákou.

Regulace sekundárního vzduchu přiváděného do spalovací komory zvyšuje účinnost kotle. Primární vzduch je přiváděn pod rošt regulovatelnou klapkou v popelníkových dvířkách. Regulace se provádí ručně nebo automatickým regulátorem výkonu (TRV), který je dodáván jako příslušenství současně s kotlem. Vstup a výstup topné vody je standartně opatřen přírubami G2″, je možno si ale objednat i kotel s přírubami G 1 1/2″ nebo DN 65. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně.

 

Použití kotle, palivo

Ocelový teplovodní kotel Slokov SL-EKO je zdrojem tepla vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou kolem 16 kW. Otopný systém může být s otevřenou nebo tlakovou expanzní nádobou, samotížným nebo nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.

Kotel Slokov SL-EKO je určen pro spalování suchého dřeva s maximální vlhkostí 20%, tj. přířezů z kulatiny do pr. 100mm a délky do 280mm, respektive štípaného dřeva s kůrou nebo bez kůry a dřevních briket. Výrobce doporučuje dřevo ukládat do přikládací šachty příčně, aby docházelo k plynulému odhořívání a sesuvu paliv. Při použití tzv. „netvarů“, je nutný zvýšený dohled obsluhy.

Dobrá funkce je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.

Kotle Slokov SL-EKO jsou zařazeny podle ČSN EN 303-5 do třídy 5 a splňují parametr EKODESIGN. Podle této normy musí být kotle připojeny k akumulačnímu zásobníku, který slouží k odvádění přebytečného tepla.

dotazy a poznámky k Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO
 jméno:     bezpečnostní kód:  (9340)

   SLOKOV - Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKOvynikajici prodejceNEJLEPŠÍ PRODEJCE ZAHRADNÍ TECHNIKY 2011NEJLEPŠÍ PRODEJCE ZAHRADNÍHO NÁBYTKUpecet2023topfirma
NÁŠ TIP K NÁKUPU
 WAMSLER KAMINO OF 804 NOSTALGIA krbová kamna - černá
14142 Kč   
 Kotel SLOKOV VARIANT SL 18D
56647 Kč   
 Sporák na tuhá paliva s výměníkem MBS SUPER THERMO MAGNUM černý - pravý
46814 Kč   

M&M Technika s.r.o.   Libuň čp: 223, 50715, Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO,  objednávky: objednavky@mamtechnika.cz   dotazy: info@mamtechnika.cz ,   2023 (0.18s)

Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO Nová řada odhořívacích kotlů Slokov SL-EKO na kusové dříví splňuje emisní třídu 5 a EKODESIGN. Kotle SL-EKO lze provozovat bez přívodu elektrické energie a na samotížné systémy Kotel na dřevo SLOKOV SL 16EKO
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Souhlasím Odmítnout

TOPlist